ŠPRTI Mutěnice

Vítejte na stránkách klubu stolního hokeje, kategorie billiard-hockey šprtec

Příští zápas

ČP12 ILAVA (SK) 2024-vítězí Petr ŠVÉDA!

V předposlední prázdninovou sobotu r. 2024 se stalo to, „čo tu eště něbolo“, jak se zpívá ve slovenské písničce, která byla jednou z těch, co zpestřovaly přestávky mezinárodního turnaje ČP12 v Ilavě. Petr Švéda vyhrál absolutní pořadí turnaje ČP12 a během 4 měsíců je to již druhý hráč týmu ŠPRTI Mutěnice, který se může pyšnit tímto titulem! Do slovenské Ilavy se dostavilo 39 hráčů a po příchodu do tělocvičny bylo jasné, že je to bohatý turnaj. Domácím se podařilo sponzorsky zajistit horu ovoce, pití, kafe, dárků pro vítěze a kupodivu i štamprli s nealkoholickým přípitkem! Hodně se na organizaci turnaje podílely ale i ostatní týmy. Každý něco dovezl či zařídil. Přece jen je Ilava krátce na šprtcové mapě. Turnaj krásně plynul, o přestávkách se zpívalo (!), prostě pohoda. Kdo nepřijel, může litovat. A jak se blížil konec turnaje, bylo zřejmé čím dál víc, že se tu děje něco, co tu ještě nebylo. Petr Švéda bez prohry. Po čtvrtém kole, po pátém kole! A je to. Šesté kolo je boj o prvenství v turnaji a s obávaným Patrikem Juchelkou z týmu SHL Brno, který Šprta z Mutěnic vždy v klidu porazil. I tentokrát se mu podařil začátek a střelou šel favorit do vedení. Jenže Petr nepropadl panice a stav otočil na 2:1. Závěrečný tlak přinesl jen vyrovnání a já věděl, že remíza mi stačí. Turnaj hodnotím zatím jako nejlepší po organizační stránce a dávám 6 z pěti možných hvězdiček i kdybych ho nevyhrál!